Sekite mus

5 būdai, kaip galite išvengti krovinių pažeidimų

Krovinių Pažeidimai

Krovinių pažeidimai – aktuali tema, nukenčia ne tik krovinį sudarantys produktai, bet ir reputacija, kai dėl sugadinto krovinio vėluoja užsakymo pristatymas klientui arba neįmanoma suteikti paslaugos.

Visų šių nemalonių ir ekonomiškai nenaudingų padarinių galima išvengti, jei bus imtasi atsargumo priemonių kroviniui apsaugoti.

Dažniausios krovinių pažeidimų priežastys

Kroviniai dažniausiai yra pažeidžiami krovimo arba transportavimo metu. Abiem atvejais krovinius veikia fizikinės jėgos, temperatūriniai svyravimai, drėgmė – nuo šių poveikių turėtų apsaugoti tinkama pakuotė. Deja, jai ne visais atvejais skiriama pakankamai dėmesio, todėl krovinys neatlaiko sunkio jėgos ar parvirsta dėl staigesnio kelio posūkio.

Kroviniai taip pat gali būti apgadinti ir pažeisti įvairių incidentų ar avarijų metu, tačiau nuo tokių įvykių apsisaugoti neįmanoma. Vis dėlto kuo tvirčiau ir patikimiau krovinys bus supakuotas, tuo mažiau pažeidimų jis patirs net ir avarijos metu.

Užtikrinkite, kad jūsų krovinys daugiau nebus pažeistas

Norite apsisaugoti nuo krovinio pažeidimų? Štai keli patarimai, kurie padės užkirsti kelią įvairiems pažeidimams ir apsaugoti krovinį.

1. Pasirinkite tinkamą įpakavimo medžiagą

Atsakingai pasirinkite pakavimo medžiagas. Kartais gali atrodyti, kad pakavimo medžiagos kainuoja brangiai, tačiau jų sąskaita neverta taupyti – šių medžiagų paskirtis apsaugoti krovinį, o jo turinys bet kuriuo atveju kainuoja brangiau net ir už brangiausias pakavimo medžiagas.

Atsižvelkite į krovinio ir pakavimo medžiagų technines charakteristikas, laikykitės pakavimo rekomendacijų. Medis, kartona, plėvelė – pakavimo medžiagų pasirinkimas priklauso nuo krovinio gabaritų ir svorio.

2. Pakuokite daiktus naudojant putų dangtelius arba burbulinę plėvelę

PE putų dangteliai, paminkštinimai, burbulinė plėvelė, granulės ir oro pagalvės – visos šios pakavimo medžiagos padeda užtikrinti krovinio stabilumą ir saugumą.

Priklausomai nuo krovinio dydžio, šios pakavimo priemonės naudojamos tuščiam tūriui krovinio viduje užpildyti. Jos sugeria smūgius ir vibracijas, todėl padeda apsaugoti krovinį transportavimo metu.

3. Pasirinkite patikimą vežėją

Norint užtikrinti kokybę, svarbu tinkamai pasirinkti vežėją. Ką šiame kontekste reiškia patikimumas? Tai turėtų būti vežėjas, kuris laikosi ne tik privalomų taisyklių, bet ir pats imasi papildomų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, pasirūpina tvirtinimo trosais.

Vežėjas turėtų naudoti techniškai tvarkingas transporto priemones ir samdyti patirties turinčius profesionalius vairuotojus, užtikrinti jų priežiūrą ir kontrolę, pasirūpinti draudimu.

4. Deklaruokite ir tinkamai pažymėkite siunčiamus daiktus

Pasitaiko, jog kroviniai nepasiekia adresato dėl netinkamo spakuotės žymėjimo. Tokių situacijų išvengti padės tinkamas deklaravimas ir žymėjimas. Visada pasirūpinkite, kad krovinio informacijos lipdukas būtų tinkamai pritvirtintas ir nepasimestų.

5. Sekite krovinį po išsiuntimo

Šiuolaikinės technologijos leidžia lengvai ir paprastai sekti krovinius. Tad bendradarbiaudami su patikima logistikos kompanija, rūpesčių išvengsite. Išsiaiškinkite galimybes sekti krovinį po išsiuntimo dar bendradarbiavimo pradžioje.

Kitos naujienos
transportavimo keliais privalumai verslui

Kroviniams transportuoti naudojamos keturios pagrindinės transporto rūšys: kelių transportas, traukiniai, laivai ir lėktuvai. Kelių transportas nėra laikomas nei pigiausiu, nei ekologiškiausiu būdu gabenti krovinius, tačiau

Skaityti plačiau
Kodėl logistika yra tokia svarbi įmonėms?

Remiantis klasikine samprata, logistika suprantama kaip produktų judėjimas nuo gamintojo iki vartotojo. Natūralu, kad šiame kelyje gali pasitaikyti ne vienas tarpininkas, juolab jog globalioje šiuolaikinėje

Skaityti plačiau
distribucijos svarba kroviniu pervezimuose

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime,

Skaityti plačiau