Sekite mus

Kodėl logistika yra tokia svarbi įmonėms?

Remiantis klasikine samprata, logistika suprantama kaip produktų judėjimas nuo gamintojo iki vartotojo. Natūralu, kad šiame kelyje gali pasitaikyti ne vienas tarpininkas, juolab jog globalioje šiuolaikinėje rinkoje prekėms tenka įveikti išties įspūdingus atstumus, kol pasiekia galutinį vartotoją.

Tik su gerai išvystyta logistika galite aplenkti konkurentus

Gerai išvystyta logistika leidžia produktus pristatyti greitai, laiku ir už optimalią kainą. Tai labai svarbu bet kokiam verslui: be reikalingų prekių negalima ne tik prekyba, bet ir daugelio paslaugų teikimas. Dėl to gerai suplanuota logistikos grandinė yra didelis konkurencinis pranašumas rinkoje. Ir dar daugiau – logistika yra tarsi pagrindas, kuris sudaro prielaidas ne tik sėkmingai veiklai, bet ir verslo plėtrai. O štai logistikos problemos gali turėti net lemiamos įtakos įmonės veiklai.

Gera logistika leidžia sklandžiai valdyti produkciją

Gerai suplanuota logistika užtikrina, kad produktai visada būtų ten, kur yra reikalingi, ir kai yra reikalingi. Tokiu būdu įmonė gali užtikrinti vartotojams patogumą ir padidinti produktų prieinamumą. Be to, sklandus produkcijos valdymas užtikrina ir sklandžią veiklą, leidžia gerinti vartotojų pasitenkinimą, o tai veikia tarsi grandininė reakcija – skatina lojalumą, didina pardavimus.

Išvengiama nuostolių

Kai prekės yra pristatomos laiku, saugiai ir tiksliai laikantis grafiko, išvengiama daugybės nuostolių. Ir kalbame ne tik apie avarijas ar kitas netikėtas situacijas. Logistika plačiąja prasme apima ir tinkamą produktų paruošimą transportavimui, tinkamų transportavimo sąlygų užtikrinimą bei kt. Visa tai užtikrina krovinio saugumą ir tikslų atvykimą į vietą. Kai kuriais atvejais lemiamos reikšmės turi pristatymo laikas – vėluojantis krovinys su maisto produktais gali lemti ne tik daug prastesnę šių produktų kokybę, bet ir tinkamumą naudoti.

Mažinamos išlaidos

Kuo geriau bus optimizuota logistikos grandinė, tuo pigiau kainuos produktų transportavimas. Optimizuoti pervežimus padeda modernios šiuolaikinės technologijos, pavyzdžiui, maršruto stebėjimas ir koregavimas realiuoju laiku, specialios programėlės vairuotojams, krovinio sekimo funkcija ir kt. Žinoma, ne  mažiau svarbūs ir patyrę aukštos kvalifikacijos logistikos specialistai, kurie yra pasirengę greitai ir tiksliai reaguoti netikėtose situacijose.

Užtarnautas klientų pasitikėjimas

Kai produkcija yra pristatoma sklandžiai, lengviau užtikrinti produktų prieinamumą rinkoje ir didinti klientų pasitenkinimą. Tai yra esminis veiksnys – remiantis ekonomikos teorija lojalūs pirkėjai verslui atneša net iki 80 proc. pajamų. Deja, prasta logistika itin neigiamai veikia klientų pasitenkinimą, o kartu ir lojalumą. Taigi, tai logistika turi didelę tiesioginę įtaką verslo pajamoms.

Galimybės lengviau plėsti verslą

Verslo plėtrą dažniausiai apsunkina produktų trūkumas, tačiau su gerai suplanuota ir optimalia tiekimo grandine problemų neturėtų kilti. Patikimas krovinių gabenimo partneris pasirūpins, kad jūsų produktai saugiai pasiektų bet kurį pasaulio kampelį, o tai reiškia, kad galite didinti savo tikslinį segmentą, gamybos apimtis ir plėsti verslą.

Transportavimo paslaugos leidžia atidaryti padalinius, kurie yra gerokai nutolę nuo centrinės būstinės ir nesukti galvos dėl produkcijos pristatymo. Globalioje šiandieninėje rinkoje prekių ir paslaugų judėjimas yra viena iš esminių verslo plėtros prielaidų, tad svarbiausiu ginklu konkurencinėje kovoje ir plėtroje tampa logistikos sprendimų efektyvumas.

Lengviau suformuosite sėkmingą tiekimo grandinę

Sėkminga tiekimo grandinė yra neatsiejama nuo logistikos sprendimų. Turint patikimą ir profesionalų logistikos partnerį, daug lengviau planuoti ir optimizuoti tiekimą. Šiuolaikinės technologijos leidžia dalinai automatizuoti procesus, todėl išsiųsti arba atsisiųsti reikalingą produkciją galėsite dar greičiau.

Patikimas logistikos partneris šiandieniniame versle yra ne pasirinkimas, o būtinybė. Įvairūs produktai kasdien įveikia tūkstančius kilometrų, kol pasiekia pardavimo tarpininkus ar galutinius vartotojus. Logistika yra viso tiekimo ir prekybos proceso pagrindu, todėl turi milžinišką įtaką bet kokios įmonės veiklai.

Kitos naujienos
transportavimo keliais privalumai verslui

Kroviniams transportuoti naudojamos keturios pagrindinės transporto rūšys: kelių transportas, traukiniai, laivai ir lėktuvai. Kelių transportas nėra laikomas nei pigiausiu, nei ekologiškiausiu būdu gabenti krovinius, tačiau

Skaityti plačiau
distribucijos svarba kroviniu pervezimuose

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime,

Skaityti plačiau
Transportavimas tiekimo grandinėje

Tiekimo grandinės valdymui pastaraisiais metais žiniasklaidoje buvo skiriama labai daug dėmesio. Taip atsitiko todėl, kad pandemija pasauliui parodė, kokia svarbi transportavimo funkcija ir kokių pasekmių

Skaityti plačiau