Sekite mus

9 transportavimo keliais privalumai verslui

Kroviniams transportuoti naudojamos keturios pagrindinės transporto rūšys: kelių transportas, traukiniai, laivai ir lėktuvai. Kelių transportas nėra laikomas nei pigiausiu, nei ekologiškiausiu būdu gabenti krovinius, tačiau su jo privalumais jokios kitos transporto rūšys šiuo metu dar negali varžytis. Apžvelkime, kodėl verta rinktis krovinių transportavimą keliais.

Mažesnės kapitalo sąnaudos

Krovinių pervežimai, galima naudoti įvairias transporto priemones: nuo didelių vilkikų su priekabomis iki mikroautobusų. Kad ir kokią transporto priemonę pasirinksite, ji kainuos pigiau nei laivas, lėktuvas ar traukinys. Investicija į tokią techniką, žinoma, atsipirktų, tačiau reikėtų didelių kapitalo sąnaudų, kurios apsimoka tik tada, kai krovinių kiekis yra nuolatinis ir ypatingai didelis.

Paslaugos užtikrinamos nutolusiose vietovėse

Atokiau nutolusias vietas gali pasiekti tik kelių transportas – ten nėra traukiniams ar lėktuvams reikalingos infrastruktūros, gali nebūti ir laivybai tinkamo vandens telkinio. Dėl šios priežasties kelių transportas šiandien yra vienintelis būdas pristatyti krovinį iki paskirties vietos. Tiesa, kartais derinamos kelios transporto rūšys, tačiau jei paskirties vieta yra nors kiek daugiau nutolusi nuo tokių infrastruktūros objektų (uosto, oro uosto), neišvengiamai naudojamas ir kelių transportas.

Lankstumas

Kelių transportui oro sąlygos turi daug mažiau įtakos nei lėktuvams ar laivams. Dėl to krovinio atvykimo laiką galima tiksliau planuoti. Be to, kelių transporto maršrutų gali būti daugybė, todėl susidūrus su nenumatytomis aplinkybėmis, galima maršrutą greitai koreguoti – tokios galimybės nėra nei skraidinant krovinius, nei vežant juos traukiniu.

Pristatymas „iki durų“

Kai reikia krovinį pristatyti „iki durų“, dažniausiai naudojami mikroautobusai arba maži sunkvežimiai. Tik toks kelių transportas gali pristatyti krovinį į tam nepritaikytas vietas, pavyzdžiui, kai nėra iškrovimo rampos, krovinį reikia iškrauti nedideliame kieme ar pan.

Tinkamas būdas pristatyti siuntas trumpais atstumais

Kelių transporto maršrutą galima greitai suplanuot ir prireikus lengvai pakeisti. Nedidelės transporto priemonės, pavyzdžiui, mikroautobusiukai, gali važiuoti visomis miesto gatvėmis ir atvykti nurodytu adresu. Tai geriausias būdas pristatyti nedidelius krovinius ar siuntas nedideliais atstumais.

Maža pažeidimų tranzito metu tikimybė

Kelių transportas tinka įvairiems kroviniams pervežti, nepriklausomai nuo pristatymo vietos. Tai reiškia, kad krovinys yra pakraunamas ir iškraunamas tik vieną kartą – taip gerokai sumažinama krovinio pažeidimų rizika. Jei transportavimo rūšis yra keičiama, visais atvejais reikalingas krovinio perkrovimas, o tai didina pažeidimų riziką.

Pigesnės pakuotės

Kelių transportu vežamų krovinių nereikia perkrauti, todėl jiems pakanka paprastesnio pakavimo. Gali pasirodyti smulkmena, tačiau pakuotės gali nemažai kainuoti, tad tai dar vienas puikus būdas sutaupyti.

Transportavimo greitis

Kelių transportas yra vienas greičiausių būdų pristatyti krovinius, ypač trumpais ar vidutiniais atstumais. Kelių transportui, priklausomai nuo transporto priemonės tipo, dydžio ir svorio, gali būti taikomi tam tikri greičio ribojimai. Dėl šios priežasties skubiems kroviniams (jei tik leidžia gabaritai) dažniausiai yra naudojami mikroautobusai.

Mažesnė bendra kaina

Vertinant bendras transportavimo sąnaudas reikia pripažinti, kad krovinių transportavimas keliais nėra pats pigiausias, tačiau suteikia daugybę privalumų. Antra vertus, krovinių gabenimas laivais, lėktuvais ar traukiniais dažniausiai apsimoka tik tada, kai jų yra daug arba tikslinę ir paėmimo vietas skiria didelis atstumas. Įvertinus transportavimo keliais privalumus ir reikalingas investicijas, reikia pripažinti, kad tai yra verslui lengviausiai prieinamas, efektyviausias ir patogiausias krovinių transportavimo būdas.

Susiduriate su krovinių transportavimo poreikiu ir svarstote, kokį būdą pasirinkti? Kelių transportas yra optimalus sprendimas, nereikalaujantis itin didelių investicijų, sumažinantis ekspedijavimo poreikį ir krovinių pažeidimo riziką bei pasižymintis mažesne bendra kaina. Tai puikus sprendimas kiekvienam verslui.

Kitos naujienos
Kodėl logistika yra tokia svarbi įmonėms?

Remiantis klasikine samprata, logistika suprantama kaip produktų judėjimas nuo gamintojo iki vartotojo. Natūralu, kad šiame kelyje gali pasitaikyti ne vienas tarpininkas, juolab jog globalioje šiuolaikinėje

Skaityti plačiau
distribucijos svarba kroviniu pervezimuose

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime,

Skaityti plačiau
Transportavimas tiekimo grandinėje

Tiekimo grandinės valdymui pastaraisiais metais žiniasklaidoje buvo skiriama labai daug dėmesio. Taip atsitiko todėl, kad pandemija pasauliui parodė, kokia svarbi transportavimo funkcija ir kokių pasekmių

Skaityti plačiau