Sekite mus

Distribucijos svarba krovinių pervežimuose

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime, kaip verslas gali pasinaudoti visais šios paslaugos privalumais.

Kuo skiriasi transportavimas ir distribucija?

Norint suvokti, kuo skiriasi šios dvi paslaugos, reikėtų pradėti nuo sąvokų. Transportavimo sąvoka apima žmonių arba krovinių perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Distribucija – vietiniai krovinių pristatymai nuo gamintojo iki galutinio gavėjo. Priklausomai nuo poreikio, distribucija gali apimti ir daugiau paslaugų: informacinių lipdukų ar etikečių klijavimą, pakavimą ar net pavienių siuntų pristatymą.

Logistikos įmonė veikia kaip tarpininkas tarp gamintojo (siuntėjo) ir gavėjo. Transportavimo atveju pervežimo įmonė paima krovinį ir jį pristato, o štai distribucijos procesas gali būti kompleksinis, susidėti iš keleto etapų. Tai esminis skirtumas tarp šių dviejų paslaugų.

Reikia atkreipti dėmesį, kad distribucija gali būti tiek vienkartinė, tiek tęstinė paslauga. Įvairių sričių verslams patogu bendradarbiauti ir su logistikos įmonėmis, nes nereikia rūpintis nuosavu transportu, pakavimo vieta ir daugybe kitų smulkmenų.

Krovinių distribucijos privalumai

Distribucija suteikia daugybę privalumų ir leidžia optimizuoti veiklos procesus. Dėl to vis daugiau įmonių pradeda bendradarbiavimą su distribucijos paslaugas siūlančiomis logistikos įmonėmis. Panagrinėkime, kokių privalumų toks bendradarbiavimas suteikia.

Greitas pristatymas

Distribucija leidžia optimizuoti produkto pristatymo galutiniam gavėjui laiką. Visų pirma, sutaupomas laikas, kurio reikėtų prekėms transportuoti ir iškrauti. Sutarus dėl distribucijos, prekės patį pardavėją paprasčiausiai aplenkia: iš gamintojo ar tiekėjo jos keliauja tiesiai į distribucijos centrą, kur yra pakuojamos ir tada pristatomos tiksliniam gavėjui.

Optimizuotas išlaidų valdymas

Lietuva – palyginti maža rinka, todėl daugelis įmonių yra priverstos savo prekes ar krovinius vežti pusiau tuščiu transportu. Tuo tarpu distribucijos centruose susiduria kelių klientų produktai, todėl transporto priemonės yra pilnai užkraunamos. Tai užtikrina mažesnę paslaugos savikainą, taigi ir mažesnę kainą distribucijos paslaugas perkančiam partneriui.

Aptarnavimo lankstumas ir patikimumas

Distribucija suteikia verslui lankstumo ir patikimumo. Visi procesai vyksta sklandžiai, todėl kroviniai yra pristatomi laiku  Tiek pervežimo, tiek distribucijos atveju kroviniai yra draudžiami, todėl žala dėl incidentų bus atlyginta draudimo išmoka. Tai suteikia pasitikėjimo ir užtikrintumo jausmą.

Kroviniai priimami distribucijos centruose

Sandėliavimo patalpų įsigijimas ar nuoma sudaro nemažą dalį veiklos kaštų bet kuriame versle. Laimė, distribucija leidžia to išvengti ir optimizuoti sandėliavimo procesą – kroviniai atvyksta į distribucijos centrus, kur yra rūšiuojami, perpakuojami ir pagal poreikį sandėliuojami, kol prireikia juos pristatyti galutiniam gavėjui.

Galimybė sandėliuoti produktus

Distribucijos centro panaudojimas sandėliavimui yra optimalus sprendimas. Sandėliavimas gali kelti išties nemažai iššūkių, ypač kai susiduriama su didele produktų įvairove ar kiekiu. Išvengti visų problemų padės distribucijos centrai, kuriuose naudojamos inovatyvios technologijos, leidžiančios optimizuoti įvairius sandėliavimo procesus, dirba profesionalai.

Užsakymų paruošimas ir išsiuntimas

Distribucija apima įvairias paslaugas iki pavienių siuntų pristatymo galutiniam gavėjui. Tai užtikrina greitą ir sklandų pristatymo procesą, todėl įmonės gali nukreipti savo pastangas ten, kur jų labiausiai reikia – generuoti pardavimus.

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime, kaip verslas gali pasinaudoti visais šios paslaugos privalumais.

Kitos naujienos
transportavimo keliais privalumai verslui

Kroviniams transportuoti naudojamos keturios pagrindinės transporto rūšys: kelių transportas, traukiniai, laivai ir lėktuvai. Kelių transportas nėra laikomas nei pigiausiu, nei ekologiškiausiu būdu gabenti krovinius, tačiau

Skaityti plačiau
Kodėl logistika yra tokia svarbi įmonėms?

Remiantis klasikine samprata, logistika suprantama kaip produktų judėjimas nuo gamintojo iki vartotojo. Natūralu, kad šiame kelyje gali pasitaikyti ne vienas tarpininkas, juolab jog globalioje šiuolaikinėje

Skaityti plačiau
Transportavimas tiekimo grandinėje

Tiekimo grandinės valdymui pastaraisiais metais žiniasklaidoje buvo skiriama labai daug dėmesio. Taip atsitiko todėl, kad pandemija pasauliui parodė, kokia svarbi transportavimo funkcija ir kokių pasekmių

Skaityti plačiau