Krovinių siuntimas ir paėmimas: Kaip suplanuoti?

Krovinių siuntimas ir paėmimo planavimas

Norint, kad krovinių siuntimas būtų saugus ir sėkmingai pasiektų savo kelionės tikslą, būtina atlikti „namų darbus“ – užsakovas pats turi pasirūpinti tinkamu krovinio paruošimu transportavimui. Tai vienintelis būdas sumažinti pažeidimų riziką pervežimo metu. Aptarkime, kokių veiksmų verta imtis, norint vežėjui atiduoti tinkamai paruoštą krovinį.

Prieš vežėjui paimant jūsų krovinį, įsitikinkite, kad teisingai nurodėte visą informaciją

Net ir maža klaida gali net keliomis dienomis pailginti krovinio kelionę ar būti siuntos „pametimo“ priežastimi. Todėl, krovinio informaciją, prieš siuntimą, visada verta patikrinti du kartus. 

1. Krovinio paruošimas

Krovinio paruošimas apima įvairius procesus: nuo krovinio komplektavimo, iki pakavimo ir informacijos pateikimo bei dokumentų paruošimo. Vis dėlto paruošime bene daugiausiai dėmesio verta skirti būtent pakavimui – pastebima, kad prastas pakavimas itin dažnai lemia nuostolius, kuriuos patiria krovinio užsakovas.

Pakavimui reikėtų pasirinkti tinkamiausias medžiagas pagal krovinio turinio technines savybes. Dažniausiai naudojamas medis, kartonas, plastikas. Tinkamai įvertinkite krovinio svorį, pavyzdžiui, sunkesnius krovinius rekomenduojama pakuoti ne į plėvelę, o į kartonines dėžes.

Naudokite kokybiškas pakavimo medžiagas, kurios patikimai atlieka savo funkciją. Prisiminkite: net ir brangiausios pakavimo medžiagos kainuoja pigiau už jūsų krovinio turinį, tad rizikuoti neverta. Tuščius tarpus užpildykite oro pagalvėmis, PU granulėmis ar plėvele – tai padės apsaugoti trapius, dūžtančius daiktus, taip pat neutralizuos vibracijas ar smūgio jėgą. Nepamirškite patikimai užklijuoti dėžės, kad krovinys transportavimo metu išlaikytų savo vientisumą.

2. Aiškiai matomas siuntimo lipdukas

Šiuolaikinės technologijos padeda gerokai pagreitinti logistikos paslaugas, tačiau jos neatleidžia klaidų. Dėl to itin svarbu tinkamai užklijuoti siuntos lipduką – jo kodą skaitys sistema, todėl jai nepaaiškinsite, kad baigėsi spausdintuvo rašalas ar nemokėjote lygiai priklijuoti popieriaus.

Siuntos lipduką visada klijuokite gerai matomoje vietoje. Venkite jį suglamžyti, nes popieriaus raukšlės ant lipduko esantį kodą gali paversti nenuskaitomu. Tvirtai ir tvarkinga priklijuokite lipduką prie krovinio pakuotės, kad jis transportavimo metu neatsiklijuotų ir nebūtų pamestas – be lipduko siunčiamus krovinius surasti gali būti itin sudėtinga.

3. Tvarkingai užpildytas važtaraštis

Visiems gabenamiems kroviniams reikalingas transportavimo dokumentas, vadinamas važtaraščiu. Jame turi būti nurodyta siuntėjo ir gavėjo informacija (vardai ir adresai), siuntimo data, produkto aprašas, pakuotės tipas, krovinio klasė ir kt. Kokią informaciją reikia pateikti važtaraštyje, priklauso nuo krovinio turinio, tad verta pasitikslinti atsakingų institucijų puslapiuose.

Važtaraštis yra krovinio dokumentas, kuris užtikrina jo sklandų transportavimą. Važtaraštį visada pildykite tvarkingai, informaciją pateikite aiškiai ir įskaitomai.

Geriausios vežimo kompanijos pasirinkimo svarba

Pasirinkti patikimą vežimo kompaniją yra ne mažiau svarbu, nei tinkamai paruošti krovinį. Jei patikėsite net ir labai gerai paruoštą bei kruopščiai supakuotą krovinį savo darbo neišmanančiam vežėjui, nuostolių vis tiek gali būti daug.
Gerą vežėją rasti gali būti sudėtinga, todėl pasikliaukite partnerių ar pažįstamų rekomendacijomis, paieškokite atsiliepimų apie logistikos įmonę, su kuria ruošiatės bendradarbiauti, internete. Skirkite laiko susipažinti su logistikos įmone, pasidomėkite, kaip jie dirba, kokias paslaugas siūlo, kaip užtikrina savo darbo kokybę ir kokias saugumo sistemas taiko.

Tinkamas krovinio paruošimas ir patikimos vežimo kompanijos pasirinkimas – geriausias būdas išvengti nuostolių dėl krovinio praradimo ar pažeidimų. Kai kurių krovinių turinys yra labai brangus ir nors daugeliu atveju atsakomybė perkeliama draudimui, praktikoje ne visi incidentai yra pripažįstami draudiminiais įvykiais, todėl verta skirti dėmesio ir imtis visų atsargumo priemonių savo kroviniui apsaugoti.

Kitos naujienos
transportavimo keliais privalumai verslui

Kroviniams transportuoti naudojamos keturios pagrindinės transporto rūšys: kelių transportas, traukiniai, laivai ir lėktuvai. Kelių transportas nėra laikomas nei pigiausiu, nei ekologiškiausiu būdu gabenti krovinius, tačiau

Skaityti plačiau
Kodėl logistika yra tokia svarbi įmonėms?

Remiantis klasikine samprata, logistika suprantama kaip produktų judėjimas nuo gamintojo iki vartotojo. Natūralu, kad šiame kelyje gali pasitaikyti ne vienas tarpininkas, juolab jog globalioje šiuolaikinėje

Skaityti plačiau
distribucijos svarba kroviniu pervezimuose

Internetinės prekybos apimtims augant, neišvengiamai didėja ir distribucijos poreikis. Jau nekalbant apie tai, kad šia paslauga naudojasi gamybos, importo, eksporto, didmenos ir kitos įmonės. Panagrinėkime,

Skaityti plačiau